Personale

Administrationen er beliggende Nonnebakken 9, 5000 Odense C

Tlf. 66 122 041
Mail: kontor@giersings.dk

Sikker mail
Vælg modtager ud for emne-felt ved at bruge piltasten. Vælger du kontor, sendes mailen til vores hovedmail.

 

Kontoret har åbent:

Mandag – torsdag kl. 8.00 – 15.00
Fredag kl. 8.00 – 14.00

Telefonen åbner for sygemeldinger kl. 7.45

CVR-nr. 40333428

Administration

Chalotte Duelund (CD)

Regnskabsfører

Ansat 2007

Løn, budget, regnskab, øvrigt bogholderi

Mia Kærsner (MI)

Sekretær

Ansat 2011

Elevadministration, debitorbogholderi, fripladstilskud, tryksager, Facebook-side

Ann-Mette Dam (AD)

Kontorassistent

Ansat 2017

Reception, telefon, kontorartikler, kreditorbogholderi, ad hoc

Ledelse

Kirstine Andreassen (KA)

Skoleleder

 

Telefon: 20933024

Ole Wichmann (OW)

Viceskoleleder

Telefon: 22648861

Doris Soll Osei (DS)

Afdelingsleder grundskole (0.-4. kl.)

Ansat 2015

Anne Stougaard (AS)

Læringsleder

Ansat 2014

 

Per Kirkebæk Sandstrøm-Frederiksen (PF)

Daglig leder i SFO

Ansat 2004

Lærere

Anette Dyrmose Ståhl (ADS)

Lærer

Ansat 2017

Anne Hammer (AHA)

Lærer
Ansat 2020

Charlotte Bøge Madsen (CM)

Lærer

Ansat 2017

Charlotte Kærslund le Berre (CK)

Lærer

Ansat 2003

Charlotte Levin (CL) 

Børnehaveklasseleder

Ansat 2015

Charlotte Pedersen (CP)

Lærer

Ansat 1992

Chris Christiansen (CC)

Lærer

Ansat 2014

Doris Soll Osei (DS)

Lærer / AKT-vejleder

Ansat 2015

Dorte Buchhave (DO)

Lærer

Ansat 2005

Gitte Møller (GM)

Lærer

Ansat 2001

Heidi Segalt Bødker Lohman (HB)

Lærer

Ansat 2008

Heidi Steen Nørby (HN)

Lærer

Ansat 2020

Helene Lohmann Poulsen (HLP)

Lærer
Ansat 2022

Helle Speich (HS)

Lærer
Ansat 2016

Henrik Frederiksen (HF)

Lærer
Ansat 2005

Ib Monrad Christensen (IC)

Lærer / arbejdsmiljørepræsentant
Ansat 1993

Jakob Riis (JAR)

Lærer
Ansat 2013

Jane Bang (JB)

Lærer / TR
Ansat 2007

Jeppe Andersen (JA)

Lærer / TR-suppleant
Ansat 2006

Jesper Krogh (JK)

Lærer
Ansat 2007

Jette Schebye (JS)

Lærer
Ansat 2004

Laura Munk Thomsen (LMT)

Lærer
Ansat 2022

Laura Roed Nielsen (LR)

Lærer

Ansat 2021

Lene Bøgely (LBØ)

Lærer
Ansat 2019

Line Hovgaard (LI)

Lærer
Ansat 2018

Lisbeth Hildegard Bach Nielsen (LN)

Børnehaveklasseleder
Ansat 2017

Lise Stadelund (LS)

Lærer
Ansat 2017

Lone Henriksen Skjelbo (LH)

Lærer
Ansat 2004

Lone Tamstrup Andersen (LT)

Lærer
Ansat 2021

Marianne Kærslund (MK)

Lærer
Ansat 2006

Marianne McDonald (MMD)

Lærer
Ansat 2017

Marlene Louise Rasmussen (MR)

Lærer
Ansat 2014

Mette Figge Jensen (MFJ)

Lærer
Ansat 2022

Mette Uhrnfeldt (MU)

Lærer
Ansat 2009

Michelle Hvidbak Levisen (ML)

AKT-vejleder
Ansat 2022

Morten Henrik Lundberg Schmidt (MLS)

Lærer
Ansat 2017

Morten Mau (MM)

Lærer / AKT-vejleder
Ansat 2017

Nicolai Jensenius Dalskov Andersen (ND)

Lærer
Ansat 2019

Nicoline Kruse Frank (NF)

Lærer
Ansat 2022

Niels Boysen (NB)

Lærer
Ansat 1987

IT-ansvarlig

Niels Keinicke (NK)

Lærer
Ansat 2013

Pernille Spile Hansen (PH)

Børnehaveklasseleder
Ansat 2019

Rasmus Ladegaard Møller (RM)

Lærer

Ansat 2020

Sofie Vedkiær (SV)

Lærer

Ansat 2020

Steffen Friis (SF)

Lærer
Ansat 2017

Teresa Seest Løvenkjold Andersen (TA)

Lærer
Ansat 2013

Thomas Bo Andersen (TB)

Lærer
Ansat 2017

Winnie Skaarup Møller-Jensen (WM)

Lærer
Ansat 2008

SFO

Anna Lohmann (ACL)

Pædagogmedhjælper
Ansat 2019

Casper Hvemon (CH)

Pædagog
Ansat 2014

Claudia Schneider Vidanovic (CS)

Pædagog
Ansat 2020

David Boëtius (BO)

Pædagog
Ansat 2007

Gigi Stengaard (GS)

Pædagog
Ansat 2007

Jannie Ellekjær Nielsen (JN)

Pædagog

Ansat 2019

Jeppe Elle Pedersen (JP)

Pædagog
Ansat 2011

Julie Andersen (JU)

Pædagog

Ansat 2020

Lene Bro (BR)

Pædagog
Ansat 2007

Mads Grøndahl-Hansen (MH)

Pædagog

Ansat 2018

Mette Schelde (MS)

Pædagog
Ansat 2016

Morten Skov Markvardsen (MSM)

Pædagog
Ansat 2022

Per Kirkebæk Sandstrøm-Frederiksen (PF)

Daglig leder
Ansat 2004

Pia Schrøder (PS)

Pædagogmedhjælper
Ansat 2004

Shamila Alamyar (SHA)

Pædagog
Ansat 2021

Pedeller

Heidi Aaskov Hansen (HH)

Pedel

Ansat 2017

Preben Nielsen (PN)

Pedel

Ansat 2013

Telefon: 60684767

Ansvarlig for rengøring

Shadi Alhamwi (SH)

IT-medarbejder

Ansat 2016

Oliver Thorsted Krog (OK)

Pedel-medhjælper

Ansat 2019

Rengøring

Annelise Jensen (AJ)

Rengøringsassistent

Ansat 2014

Durra Afshan (DU)

Rengøringsassistent

Ansat 2014

Jan Ingemann Andersen (JI)

Rengøringsassistent
Ansat 2017

Trine Korf Larsen (TKL)

Rengøringsassistent

Ansat 2019

Ulla Florence Andersen (UA)

Rengøringsassistent

Ansat 2014

UUO-vejleder

Kasper Rhiger Samuelsen (KRS)

UUO-vejleder

Telefon: 24885677

Er almindeligvis på skolen hver mandag mellem kl. 8.00 til 15.30

Sundhedsplejerske

Mai Hylleborg (MHY)

Sundhedsplejerske

Tlf.nr. 51667409

Henriette Petersen (HP)

Sundhedsplejerske

Tlf.nr. 24853905

Skolepsykolog

Maria Schousboe

Skolepsykolog

Telefon: 29386233

Talepædagog

Gitte Lange

Talepædagog

Telefon: 29386335

Følg med i vores hverdag og de ting der sker på skolen.